Loading
Xbox One X geldi: Dünyanın en güçlü oyun konsolu

Xbox One X geldi: Dünyanın en güçlü oyun konsolu

By In TEKNOLOJİ Haziran 12, 2017

Microsoft'un E3 2017 kapsamında düzenlediği etkinlikle yeni konsolu Xbox One X tanıtıldı. Bugün yaşanan diğer sızıntılarda konsolun adının Xbox Scorpio olacağı iddia edilmişti.

Bugüne kadar yapılmış en küçük ve en güçlü Xbox One olarak tanıtılan Xbox One X'in neler yapabileceği de beraberinde oyunlarla birlikte gösterilmeye başlandı. Konsol için tanıtılan Forza Motorsport 7'nin mükemmel göründüğünü itiraf etmek gerek.

Xbox One X'in 7 Kasım tarihinde 499 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceğini ve işlemcisinin Xbox One'dan yüzde 30 daha iyi performans gösterdiğini belirtelim. Benzer bir güncelleme ekran kartı konusunda da yapılmış ve grafik işlemcisi tam olarak 4,6 kat daha hızlı. 6 teraflop gücündeki 1.127 GHz'de çalışan grafik işlemcisiyle göz kamaştıran bir performans vadediyor.

12 GB bellekle gelen konsolda oyunlar gerçek 4K çözünürlükle oynanabilecek ve Xbox One'ın tüm oyunları ile donanımına tam uyumluluk sözü verildiğini de hatırlatalım. shiftdelete'in haberine göre 22 konsola özel, toplamda ise 44 oyun ile birlikte piyasaya sürüleceğini de ekleyelim.

 

PAYLAŞ